Publicatie "Nieuw Land Curacao"

Studie naar het ontwikkelings- en inrichtingsproces van de ambtelijke organisatie van Curaçao. Sinds 10 oktober 2010 heeft Curaçao een onafhankelijke status binnen het koninkrijk. Als gevolg van deze nieuwe status ontstond een compleet nieuw land, dat in bestuurlijke zin gerealiseerd moest worden.

 
Een uniek proces in de wereld, want het komt vrijwel nooit voor dat een land compleet opnieuw ingericht moet worden. 
Het proces had grote impact voor iedereen die werkzaam was bij de overheid. Alle functies en de bijbehorende inschalingen werden opnieuw beoordeeld en mensen bleven soms lang achter in de onzekerheid over hun toekomst. De regeringswissel heeft het transitie proces extra complex gemaakt.
 
De 8 auteurs van dit boek hebben het inrichtingsproces van nabij meegemaakt; als ooggetuigen, medewerkers en externe adviseurs. Ze beschrijven, analyseren en evalueren de procesgang; vóór 10-10-10 en ook het feitelijke inrichtingsproces daarna tot medio 2011. Iedere schrijver beschrijft het proces vanuit zijn of haar eigen perspectief waardoor een compleet beeld ontstaat van het verloop van het complete proces.
 
De bundel die uitgegeven wordt door uitgeverij Caribpublishing, is op de eerste plaats bedoeld om vanuit de directe ervaring verslag te doen. Dat is van historische waarde. Op de tweede plaats is de bundel bedoeld als reflectiedocument, om een 
discussie op gang te brengen hoe dergelijke ingewikkelde processen verlopen en hoe daaruit lering te trekken. Op de derde plaats is het bedoeld om samen met alle betrokken actoren, inclusief bestuurders, na te gaan wat alsnog verbeterd dient te 
worden.
 
Het boek is niet bedoeld om met het kritische vingertje te wijzen. Het gaat erom ideeën aan te dragen hoe het nieuwe land goed te doen functioneren, ten behoeve van de burger die volkomen terecht een goed functionerend openbaar bestuur verwacht.
 
Het boek is in de boekhandel en bij het Maritieme museum verkrijgbaar.
 
Persconferentie
Op 9 oktober om 15.30 uur zal in Hotel Otrobanda  een persconferentie plaats vinden. 
Alle schrijvers zullen bij de persconferentie aanwezig zijn. Aan het woord komen onder andere Alex Mollen en Gaby da Costa Gomez. Ze zullen meer vertellen over het boek en hun bevindingen over het transitie project.
 
Publicatie
Onder redactie van Hardy Huisden en Brede Kristensen, Nieuw land Curaçao - En alles wat daarbij komt kijken, Uitgeverij Caribpublishing, Curaçao. ISBN 978 90 8850 287 3. 
 

Kinderrechten BES niet volgens norm VN-verdrag

BES-EILANDEN - De situatie waarin kinderen in het Caribische deel van het Koninkrijk der Nederlanden opgroeien, voldoet niet aan het VN-Verdrag voor de rechten van het kind. Dat geldt ook voor de leefomstandigheden van kinderen op Bonaire, Sint Eustatius en Saba, die sinds 2010 onder Nederlands bestuur vallen.

Press release of the Cabinet of the Governor regarding the current political situation

Harbour View – On May 21, 2013, the Ministers Mr. W. Marlin, Mr. R. Tuit, Mrs. S. Jacobs and Mr. R. Pantophlet submitted their letters of resignation to His Excellency the Governor of Sint Maarten, drs. E.B. Holiday, as a result of the current political situation.

American law firm leaders admit downturn's permanent impact

UNITED STATES - Most law firm leaders admit that recession-driven changes to both their pricing practices and their clients' expectations that work be done efficiently are likely here to stay, according to a new survey from legal consultancy Altman Weil. This reports The AmLaw Daily.

disclaimer | privacy
© Dutch Caribbean Legal Portal | Website by Blinq Web Studio