Marketing voor kleine kantoren steeds belangrijker
- October 23, 2012 9:15 AM
NETHERLANDS = Kleine advocatenkantoren gaan steeds meer marktgericht ondernemen. De concurrentiedruk wordt stevig gevoeld. Kantoren spelen hierop in door gebruik te maken van nieuwe afrekenmodellen en de commerciële inzet van social media.
Dat blijkt uit een onderzoek naar de stand van marketing in de advocatuur door adviesbureau Meesters in Marketing.
Aan het onderzoek namen 60 kantoren deel. Bijna 80 procent van de respondenten is werkzaam bij kantoren tot en met 10 advocaten. Een kwart van de respondenten is éénpitter.
Opmerkelijk is de hoge mate van belang dat de kantoren aan de diverse aspecten van marktgericht ondernemen hechten. Van de deelnemende kantoren vindt meer dan 90 procent de volgende punten van belang: klantgerichtheid (94%), weten wat de sterkten en zwakten zijn van het kantoor (94%), weten wat de belangrijkste kansen en bedreigingen in de markt zijn (96%), doelstellingen hebben op kantoorniveau (94%), beleid hebben ten aanzien van het dienstenpakket (96%) en het hebben van een bewust prijsbeleid (96).
De deelnemers zijn dus bijna unaniem van mening dat een bewust prijsbeleid van belang is. Zo’n tweederde van de kantoren voert een bewust prijsbeleid. Het traditionele ‘uurtje factuurtje’ wordt nog altijd veel ingezet. Maar circa 40 procent van de respondenten maakt ook regelmatig gebruik van vaste prijzen en van vooraf gemaakte prijsafspraken.
Verder is gebleken dat de meeste kantoren nog altijd voornamelijk traditionele communicatie-instrumenten zoals sponsoring en relatie-evenementen inzetten. Toch staat het commercieel gebruik van social media als Twitter en LinkedIn ook steeds hoger op de agenda.
Het merendeel van de deelnemers verwacht bovendien toenemende concurrentie van zowel nieuwe als bestaande kantoren. Ook de druk van rechtsbijstandverzekeraars wordt gevoeld, ruim 70 procent verwacht uit die hoek meer concurrentie de komende tijd.
De resultaten van het onderzoek worden verder toegelicht tijdens de Marketing voor Meesters-dag die op 29 november plaatsvindt, met als thema: ‘Marketing, een kwestie van doen?’.
(Source Mr.)
Eerste Kamer neemt motie Isla aan
- June 18, 2013 2:10 PM
WILLEMSTAD – De Nederlandse regering kan Curaçao bijstaan bij het aanpakken van de luchtvervuiling en milieuproblemen van de Isla raffinaderij als Curaçao daar om vraagt. De Eerste Kamer heeft hierover vandaag een gewijzigde motie aangenomen, meldt Caribisch Netwerk.
Schippers akkoord met alternatief bezuinigingsvoorstel zorg Caribisch Nederland
- June 18, 2013 12:02 PM
BES ISLANDS - Minister Edith Schippers (VWS) gaat akkoord met een alternatief voorstel vanuit Caribisch Nederland om de noodzakelijke besparingen op de zorgkosten te halen.
‘Arbitrage kan doorschietende juridisering voorkomen’
- June 18, 2013 10:32 AM
NETHERLANDS - Geschillen steeds meer alleen via de rechter oplossen, kan leiden tot steeds verdergaande of zelfs doorschietende juridisering.
NEWSLETTER
Subscribe to the Dutch Caribbean Legal Portal Newsletter and you will receive it in your email every month.
Stay in touch and up-to-date with legal activities in the Dutch Caribbean.
Stay in touch and up-to-date with legal activities in the Dutch Caribbean.